قابلیت جدید توئیتر برای بهبود امنیت و محرمانگی

توئیتر، یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی است که شاهد رشد روزافزون محبوبیت آن هستیم. جالبتر آنکه پیغامهای مهمی که افراد گوناگون از رؤسای شرکت‌ها، مقامات سیاسی و حتی هکرها گرفته تا کاربران معمولی برای اولین بار معمولاً توسط این شبکه منتشر میشود. شرکت ایدکو، توزیع کننده و نماینده رسمی فروش محصولات امنیتی کسپرسکی*، در این مطلب به معرفی قابلیت جدید توئیتر میپردازد که به بهبود امنیت و محرمانگی کاربران کمک می‌نماید.

در تصویر زیر مشاهده مینمایید که با غیرفعال کردن کدام گزینه از دریافت پیغام‌های ناخواسته از کاربرانی که شما را در توئیتر دنبال میکنند جلوگیری میشود. تنها کافی است این گزینه را از حالت checked یا فعال، به حالت غیرفعال تغییر داده یا به اصطلاح تیک کنار گزینه را بردارید:همانطور که در توضیحات ذکر شده در صفحه تنظیمات مشاهده میشود، معمولاً زمانی کاربری میتواند در توئیتر به شما پیغام خصوصی (private message یا direct message) ارسال کند که شما آن کاربر را دنبال یا followمینمایید. با فعال بودن این گزینه شما به هر کاربری که شما را دنبال میکند (علیرغم آنکه شاید شما وی را دنبال ننمایید) اجازه می‌دهید به شما پیغام خصوصی دهد که شاید در شرایطی خاص آزادهنده باشد و پیغامهای اسپم و ناخواسته فراوانی دریافت کنید.
برای فعالسازی این قابلیت کافی است وارد حساب کاربری خود در توئیتر شده و وارد صفحه تنظیمات شوید. اگر هم اکنون وارد حساب خود شده اید، میتوانید با کلیک روی این لینک مستقیماً به صفحه مربوطه بروید، یا اینکه پس از ورود روی تصویر خود کلیک کنید، بهSetting بروید، و سپس به بخش Security and Privacy مراجعه نمایید. در انتهای صفحه گزینه Receive Direct Messages from any follower را غیرفعال نمایید یا به اصطلاح تیک کنار آن را بردارید و یا در صورتی هم تاکنون از افراد متفرقه پیغامی ناخواسته نمی‌گرفته‌اید، اطمینان حاصل کنید که این گزینه غیرفعال است.
همچنین، زین پس چنانچه با نرم افزارهای توئیتر در اندروید یا آیفون استفاده مینمایید، بهنگام وارد شدن به صفحه توئیتر افراد مختلف، یک آیکون ویژه پیغام خصوصی (private message یا direct message) نیز مشاهده میشود که نشان میدهد که آیا شما (و یا سایر کاربران) امکان ارسال پیغام خصوصی به آن کاربر را دارید یا خیر.

تاریخ خبر: 
۰۸/۳۰/۱۳۹۴
نوع خبر: 
خانواده و امنیت