چگونه از حملات هکرها به سیستم شخصی در امان باشیم؟

اولا امنیت یک فرایند بوده و ایمنی صد درصد امکان پذیر نمی‌باشد ولی ما می‌توانیم با اتخاذ تدابیری موانع درمقابل حملات را زیاد نموده تا آسیب پذیری را به حداقل برسانیم از جمله مورادی که می‌توانیم انجام دهیم بشرح زیر است:

۱) از نگهداری فیلم و عکس خانوادگی در رایانه، لپ تاپ و سایر اقلام دیجیتال قابل حمل بپرهیزید تا در صورت هک، سرقت یا گم شدن بغیر از ضرر مالی، آسیب دیگری متوجه شما نشود.
۲)حدالامکان برای اتصال به اینترنت یک ویندوز در ماشین مجازی رایانه خود نصب کرده و از آن برای استفاده از اینترنت استفاده می‌کنیم و هیچ مبادله‌ای بین رایانه و ماشین مجازی انجام ندهید.
۳)از آنتی ویروس‌های معتبر دارای لایسنس (کرک نشده)که امکان جانبی از قبیل فایروال و…دارند استفاده کرده و همیشه آن را بروز نمایید.
۴) از نصب نرم افزارهای کرک شده بپرهیزید و یا آن‌ها را از وب‌سایت‌های معتبر دانلود نمائید.
۵)در نصب بازی روی گوشی خود، از استفاده از بازی‌هایی که برای نصب طلب دسترسی به PHONEBOOK  را دارند بپرهیزید.
۶) هنگامی که نیاز به ارسال صوت و تصویر ندارید میکروفن و وبکم رایانه‌ خود را جدا نمائید و روی وبکم لپ تاپ خود یک پوشش بچسبانید.
۷) از استفاده از مرورگرها  دقت لازم داشته باشید و افزونه‌هایی که نیاز عمده ندارید را نصب ننمائید و همیشه از نسخه‌های بروز آن‌ها استفاده نمائید.
۸)حدالمقدور از اینترنت اکسپلورر استفاده ننمائید.
۹) تنظیمات امنیتی مودم ADSL یا وایمکس خود را بطور دقیق یاد گرفته و آن را انجام داده و از تنظیمات پیش فرض استفاده ننمائید و محدودیت‌های دسترسی را اعمال نمائید.
۱۰) برای دسترسی به رایانه از کلمه عبور حداقل ۸ کراکتری  و استاندارد (حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علایم) استفاده نمائید.
۱۱) همیشه ویندوز خود را بروز رسانی کنید(معمولا برای عدم استفاده اینترنت خود این امکان را غیر فعال می‌نمایند که اشتباه است.)
۱۲) در صورت امکان از ویندوز به لینوکس کوچ نمائید.

تاریخ خبر: 
۰۸/۳۰/۱۳۹۴
نوع خبر: 
خانواده و امنیت