وقتی که توییتر رمزهای عبور را به اشتباه تنظیم مجدد کرد

تعداد نا معلومی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر هفته گذشته ایمیل اخطار مشکوکی مبنی بر تنظیم مجدد کلمه عبور خود به علت احتمال نفوذ اشخاص ثالث به حسابهای کاربری خود دریافت کرده اند.
هرچند که این ایمیل‌ها به تعدادی بیش از قربانیانی که حسابهایشان مورد حمله قرار گرفته بوده است ارسال گردیده اما ظاهرا این ایمیل‌ها کاملا قانونی می‌باشند.
" ما متعهدیم تا توییتر را یک محیط اجتماعی امن و باز نگاه داریم" متن کامل را بخوانید. شرکت به این شکل توضیح داده است که.
" به عنوان بخشی از آن تعهد، در مواقعی که ما باور داریم یک حساب مورد تعارض قرار گرفته است، رمز عبور را تنظیم مجدد کرده و یک ایمیل برای صاحب حساب ارسال خواهد شد تا همراه اطلاعاتی برای ساخت رمز عبور جدید از اتفاق رخ داده با خبر باشد. این یک بخش عادی و همیشگی از پروسه محافظت کاربران ما است."
" در این مورد خاص، ما بدون هیچگونه قصدی رمزهای عبور تعداد بزرگتری نسبت به حساب‌هایی که باور داشتیم مورد حمله قرارگفته اند را تنظیم دوباره کرده ایم. عمیقا از هرگونه سردرگمی و مزاحمتی که این موضوع به وجود آورده پوزش می‌طلبیم."
مقامات توییتر مشخص نکرده اند که رمز عبور چه تعداد از حساب‌هایی که مورد حمله قرار نگرفته اند تنظیم مجدد شده اند و همچنین درباره حمله ای که به این اقدامات ختم شده نیز هیچگونه اطلاعاتی نداده اند. این سرویس اجتماعی در حال حاظر دارای ۱۴۰ میلیون کاربر فعال می‌باشد.
ایمیلی که ازسوی توییتر ارسال شده است بدین گونه آغاز می‌شود: " توییتر باور دارد که حساب شما توسط وب سایت و یا سرویسی که با توییتر همکاری ندارد مورد تعرض قرار گرفته است. ما رمز عبور را برای جلوگیری از دسترسی افراد غیره مجاز به حساب کاربری شما تنظیم مجدد کرده ایم. و در آخر لینکی را فراهم می‌آورد که به گفته بعضی از کاربران یاد آور url‌های خرد مورد استفاده در کلاهبرداری‌های فیشینگ است.

تاریخ خبر: 
۰۸/۳۰/۱۳۹۴
نوع خبر: 
خانواده و امنیت